امروز شنبه  ۱۷ خرداد ۱۳۹۹
۱۳۹۷/۰۷/۰۳- ۱۷:۱۸ - مشاهده: ۹۰
سه شنبه 3 مهر 1397 - 17:18
محكومیت شدید حادثه تروریستی اهواز توسط شورای امنیت سازمان ملل متحد

محكومیت شدید حادثه تروریستی اهواز توسط شورای امنیت سازمان ملل متحد

محكومیت شدید حادثه تروریستی اهواز توسط شورای امنیت سازمان ملل متحد
در پی حادثه تروریستی اهواز كه طی آن بیش از هفتاد و پنج نفر از هموطنان مان به شهادت رسیده و یا زخمی‌شدند، شورای امنیت سازمان ملل متحد با صدور یك بیانیه مطبوعاتی این اقدام جنایتكارانه را شدیدا محكوم كرد و آنرا موجب تهدید صلح و امنیت بین المللی اعلام نمود.
 
در این بیانیه آمده است:
اعضای شورای امنیت به شدیدترین وجه حملات تروریستی شنیع و بزدلانه در جمهوری اسلامی ایران، در اهواز در تاریخ 31 شهریور، را محكوم كردند. این حمله تروریستی علیه یك رژه نظامی‌باعث كشتار 24 نفر از جمله كودكان و مجروحیت 60 نفر دیگر شد.
اعضای شورای امنیت عمیق ترین مراتب همدردی و تسلیت به خانواده قربانیان و به دولت جمهوری اسلامی ایران را بیان داشته و آرزو كردد كه مجروحین به سرعت بهبود كامل یابند.
اعضای شورای امنیت مجددا تاكید كردند كه تروریسم در تمامی اشكال و مصادیق یكی از شدیدترین تهدیدهای صلح و امنیت بین المللی است.
اعضای شورای امنیت ضرورت پاسخگویی مرتكبین و حامیان این اقدامات تروریستی نكوهیده و آوردن شان به پیشگاه عدالت را خاطر نشان كردند و از همه دولت ها خواستند كه براساس تعهدات شان تحت حقوق بین الملل و قطعنامه‌های مرتبط شورای امنیت فعالانه با دولت جمهوری اسلامی ایران و دیگر مراجع مربوطه در این زمینه همكاری كنند.
اعضای شورای امنیت تاكید كردند هرگونه عمل تروریستی فارغ از انگیزه، مكان، زمان و شخص مرتكب، مجرمانه و غیرقابل توجیه است. آنها مجددا تاكید كردند همه دولت ها براساس منشور ملل متحد و دیگر تعهدات ناشی از حقوق بین الملل از جمله حقوق بین الملل بشر، حقوق بین الملل مهاجرت و حقوق بین الملل بشردوستانه، باید با تمام وجود با تهدیدها علیه صلح و امنیت بین المللی ناشی از اعمال تروریستی مبارزه كنند.
2 مهرماه 1397
متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است

امتیاز شما