امروز شنبه  ۱۷ خرداد ۱۳۹۹
۱۳۹۷/۰۶/۱۹- ۱۹:۴۴ - مشاهده: ۸۲
دوشنبه 19 شهریور 1397 - 19:44
دیدار و گفتگوی مقامات ایران و بریتانیا در موضوع سوریه

دیدار و گفتگوی مقامات ایران و بریتانیا در موضوع سوریه

دیدار و گفتگوی مقامات ایران و بریتانیا در موضوع سوریه

در جریان سفر آقای مارتین لانگدن، نماینده ویژه بریتانیا در امور سوریه به تهران، دو كشور در خصوص بحران سوریه به بحث و تبادل نظر پرداختند.

آقای لانگدن در جریان این سفر با آقای جابرانصاری دستیار ارشد وزیر امور خارجه در امور ویژه سیاسی دیدار و گفتگو كرد. آقای جابری انصاری در این دیدار با اشاره به اینكه پایان هرچه سریع‌تر بحران سوریه از اولویت‌‌‌‌های سیاست منطقه‌‌‌ای ایران است، گفت: موضوعات انسانی و بشردوستانه در طول بحران سوریه همواره مورد اهتمام و توجه جدی ایران بوده و سیاست ایران در این زمینه كاملا شفاف و روشن است.

جابر انصاری با اشاره به اینكه ایران یكی از بزرگترین قربانیان جنگ افزارهای ممنوعه شیمیایی است افزود ایران با بكارگیری سلاح‌‌‌ شیمیایی در هر منازعه‌‌‌ای مخالف است اما ایران همزمان مخالف شدید اقدامات یكجانبه برخی كشورهاست كه هر سه نقش دادستان، قاضی و مجری احكام را در زمینه سلاح‌‌‌های شیمیایی برای خود تعریف كرده و درصدد استفاده ابزاری از این موضوع برای تحقق اغراض سیاسی خود در سوریه هستند. 

جابری انصاری از آمادگی ایران برای همكاری با كشورهای اروپایی جهت كمك به پایان هرچه سریعتر بحران‌‌‌های سوریه و یمن خبر داد و گفت: ایران همواره به دنبال گفت‌وگوی سوری - سوری و تقویت اعتماد و ارتباط میان دولت و معارضه سوریه بوده و برای همكاری با كشورهای اروپایی و بریتانیا جهت پایان هرچه سریعتر بحران‌‌‌های سوریه و یمن آمادگی دارد.

آقای لانگدن در این دیدار از همكاری ایران و بریتانیا درخصوص بحران سوریه استقبال كرده و آمادگی لندن برای كمك به تلاش‌‌‌ها برای پایان بحران سوریه و بازگرداندن ثبات به آن كشور را اعلام نمود.

 
متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است

امتیاز شما